Jak zamocować tablicę suchościeralną do ściany ?

Tablice suchościeralne sprzedawane są w dwóch wersjach: z poprzeczką do mocowania na gwoździu oraz na taśmę samoprzylepną dwustronną. Nasze tablice nie wymagają mocnego mocowania, ponieważ są lekkie, a dzięki ładunkowi elektrostatycznemu jakie posiadają, przylegają do ściany.

Przykład mocowania folii suchościerlanej za pomocą taśmy dwustronnej oraz popularnych powerstrips:

Folia suchościeralna mocowana na taśmę dwustronną

Folia suchościeralna mocowana na powerstrips


Na jakiej wysokości montujemy tablice suchościeralne?

Wysokośc na jakiej montujemy tablicę suchościeralną najlepiej dobrać do wzrostu użytkowników, tak aby unosząc rękę do góry, móc użyć górnej powierzchni tablicy. Zbyt wysoko umieszczona tablica uniemożliwi pełne jej wykorzystanie, natomiast zbyt nisko umieszczona tablica suchościeralna ograniczy jej widoczność dla innych. 

Przykład prawidłowego zamontowania folii suchościeralnej lub tablicy suchościeralna, dostosowując ją do wzrostu użytkownika.

Folia suchościeralna mocowana na taśmę dwustronną


Ile razy można wytrzeć prezentowaną folię suchościeralną?

Używając folii suchościeralnej lub tablicy suchościerlanej zgodnie z przeznaczeniem, to znaczy pisząc po niej markerami suchościeralnymi, ścierając dedykowanymi gąbkami lub szmatkami z mikrofibry, tablica/folia powinna zachować swoje właściwości przez czas nieograniczony. Ponadto, podczas używania nie rozmazuje się i nie zostawia brudnych śladów po markerach.


Czy tablice suchościeralne można łączyć ze sobą?

Tak, zarówno tablice suchościeralne jak i folie suchościeralne można połączyć.  Dzięki równym krawędziom tablic, nasze tablice suchościeralne można łączyć zarówno pionowo jak i poziomo w całe moduły tym samym zwiększając powierzchnię do pisania. Na swojej stronie prezentyjemy folię suchościeralną na ścianę, składającą się z dwóch modułów pionowych o wymiarach 140cm x 100cm każdy, tworząc powierzchnię do pisania o wymiarach 200 cm x 140 cm. 

Poniżej przykład spasowania dwóch tablic/folii przyklejonych obok siebie:

Przykład spasowania folii naściennej


Czy tablicę suchościeralną można złożyć?

Tablicę suchościeralną można zwinąć w rulon o średnicy do 15 cm. Nie zalecamy ściślejszego zwijania, żeby jej nie uszkodzić. Tablica suchościeralna jest przeznaczona do powieszenia lub przyklejenia na ścianę. Jest elastyczna więc na czas transportu jest składana, ale po rozwinięciu powraca od razu do swojego pierwotnego kształtu.

Zwinięta folia suchościeralna na ścianę


Czy można powiesić tablicę suchościeralną na ścianie z karton-gipsu?

Tak, tablicę suchościeralną oraz folię suchościeralną można powiesić na każdym rodzaju ściany, w tym także tej z karton-gipsu. Obie mają bardzo lekką konstrukcję, są także proste w montażu.


Czy tablica suchościeralna zamocowana na gwoździu nie będzie się ruszała podczas pisania?

Tablice przylegają do ściany ze względu na swój ładunek elektrostatyczny, tak więc nie ma obawy, że tablica suchościeralna będzie poruszała się na boki. Dla pewności, tablicę możemy umieścić na dwóch gwoździach zamiast jednym:

Przykład mocowania tablicy suchościeralnej na dwuch gwoździach

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.